Imari fat och vas

Imari fat och vas
Imari fat och vas
Imari fat och vas
Imari fat och vas
Imari fat och vas
Imari fat och vas

Klubbat för:

350 SEK

1 500 SEK

FAT, OCH VAS 2 dlr, porslin, Japan, 1800-tal,r esp 1900-tal, Imari, dekor av blommor, fatets diameter ca 31 cm, vasen ca 24 cm hög
Skador: Bruksslitage

Mindre nagg

740480

2020-02-27