Tvättfat Kina Kanton

Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton
Tvättfat Kina Kanton

Klubbat för:

5 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, höjd ca 13, diameter 41 cm

Zustandsbeschreibung

Dekoren med slitage

740484

2020-02-26