efter Anthonis Mor porträtt Willem van Oranje
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANTHONIS MOR VAN DASHORST, kopia efter (1800-tal): Porträtt av Vilhelm I av Oranien/Prince William of Orange (1533-1584), olja på koppar, ca 14x14 cm
PROVENIENS
Ermanno Lucinis samling
(69)
Olja på koppar fäst på pannå
740491
2020-03-08