efter Anthonis Mor porträtt Willem van Oranje

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ANTHONIS MOR VAN DASHORST, kopia efter (1800-tal): Porträtt av Vilhelm I av Oranien/Prince William of Orange (1533-1584), olja på koppar, ca 14x14 cm

PROVENIENS
Ermanno Lucinis samling
(69)

Olja på koppar fäst på pannå

740491

2020-03-08