Karl Ens figuriner

Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner
Karl Ens figuriner

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARL ENS, (8) porslin, figuriner i form av fåglar, Tyskland, tidigt 1900-tal, porslin, också några andra figuriner bl a Metzler & Orloff medföljer, bemålat proslin., höjd mellan ca 7-117 cm

Undaleten med lagning, smärre slitage

740748

2020-02-29