Arne Norell Illona
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE NORELL, fåtölj, "Illona", stomme i betsad bok, formgivningsår 1971, bakstycke och sidostycke i kärnläder, lösa plymåer i rygg, sits och sidor,
sitthöjd ca 40 cm, bredd ca 80 cm
senare klädsel, smärre slitage så som repor och solblekt stomme samt läder, läder ställvis med hål/reva vid spänne
740794
2020-02-26