Arne Norell Illona

Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona
Arne Norell Illona

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARNE NORELL, fåtölj, "Illona", stomme i betsad bok, formgivningsår 1971, bakstycke och sidostycke i kärnläder, lösa plymåer i rygg, sits och sidor,
sitthöjd ca 40 cm, bredd ca 80 cm

senare klädsel, smärre slitage så som repor och solblekt stomme samt läder, läder ställvis med hål/reva vid spänne

740794

2020-02-26