Väggur brons 1800-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGUR, 1800-talets senare del, Frankrike, patinerad brons, emaljerad urtavla, rokokostil, urverk märkt AM 2526, H ca 47 cm
Pendel och nyckel medföljer
Skador: Funktion ej kontrollerad, SAV ansvarar ej för funktion
740846
2020-02-24