Tebord 1700-tal

Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal
Tebord 1700-tal

Klubbat för:

37 000 SEK

25 000 SEK

TEBORD, 1700-tal, fajans, vitglaserad med dekor av polykroma blommor, saknar märkning undertil, underrede i björk, sengustavianskt, 1800-talets början, ljusbrickor, höjd ca 75, 80x57 cm

En ljusbricka saknar dragknopp, ytskador, brickan med lagningar o nagg

740929

2020-02-24