Fickur Jacob Kock
Klubbat för:
920 EUR
Utropspris
1 200 EUR
JACOB KOCK, fickur, 55 mm, 18K guld, spindelgång urverk numrerat 610, urtavla signerad Jac. Kock Stockholm, boett stämplad Peter Strömqvist, Stockholm 1781, nyckel medföljer, vikt ca 112 g.
Troligen senare visare och glas, åldersrelaterat slitage.
740962
2020-04-19