Fickur Jacob Kock

Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock
Fickur Jacob Kock

Klubbat för:

920 EUR

Utropspris

1 200 EUR

JACOB KOCK, fickur, 55 mm, 18K guld, spindelgång urverk numrerat 610, urtavla signerad Jac. Kock Stockholm, boett stämplad Peter Strömqvist, Stockholm 1781, nyckel medföljer, vikt ca 112 g.

Troligen senare visare och glas, åldersrelaterat slitage.

740962

2020-04-19