La Maison de Louis Cartier för Limoges, servisdela
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
CARTIER LA MAISON DE LOUIS för LIMOGES, 1986, servisdelar i porslin med emaljdekor av pantrar och papegojor, delvis förgylld, bestående av 11 tallrikar (26,5 cm), 6 förrättstallrikar, varav en med nagg, (21cm), 6 assietter (16,5 cm) samt sockerskål med lock, höjd 11 cm, 5 originalkartonger samt tygpåse
740964
2020-02-24