La Maison de Louis Cartier för Limoges, servisdela

Klubbat för:

7 200 SEK

Schätzwert

9 000 SEK

Beschreibung

CARTIER LA MAISON DE LOUIS för LIMOGES, 1986, servisdelar i porslin med emaljdekor av pantrar och papegojor, delvis förgylld, bestående av 11 tallrikar (26,5 cm), 6 förrättstallrikar, varav en med nagg, (21cm), 6 assietter (16,5 cm) samt sockerskål med lock, höjd 11 cm, 5 originalkartonger samt tygpåse

Zustandsbeschreibung

740964

2020-02-24