Skrivbord Carl Malmsten
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Guldheden", skrivbord, Åfors möbelfabrik, modellen formgiven 1945 till en utställning på Guldheden i Göteborg, fanerat med mahogny, tre lådor, brickmärkt Carl Malmsten EXKLUSIV ÅFORS MÖBLER AB, höjd 76, längd 120, bredd 60 cm
Nyckel finns, delvis blekt, bruksslitage, benen med märken
740972
2020-03-08