Skrivbord Carl Malmsten

Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten
Skrivbord Carl Malmsten

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Guldheden", skrivbord, Åfors möbelfabrik, modellen formgiven 1945 till en utställning på Guldheden i Göteborg, fanerat med mahogny, tre lådor, brickmärkt Carl Malmsten EXKLUSIV ÅFORS MÖBLER AB, höjd 76, längd 120, bredd 60 cm

Nyckel finns, delvis blekt, bruksslitage, benen med märken

740972

2020-03-08