Teservis Rörstrand Koka Blå
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Koka blå", servis 17 delar, Rörstrand 1956-1988, dessa exemplar 1960/70-tal, delvis handmålad dekor i blått, stämpelmärkt, bestående av 6 tekoppar med fat, 6 assietter, tekanna, kaffekanna, gräddkanna och soppterrin
Smärre bruksslitage
740973
2020-03-08