Bordsarmaturer Kina
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSARMATURER, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, monterade med förgylld mässing, dekor av bland annat Shou Lao med persika, total höjd ca 45 cm
Nedslipade både i botten och mynning
740996
2020-02-26