Servis silver
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TE-/KAFFESERVIS, 1900-talets början, silver 800, Tyskland, 4 delar, bestående av kaffekanna, tekanna, gräddkanna samt sockerskål, bård med rosor, lockknoppar i form av pinjekottar, delvis förgyllda insidor, höjd ca 10,5-21,5 cm, total vikt ca 1593 g
741005
2020-02-24