Taklampa
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal, möjligen Itsu, Finland, 3 ljuspunkter, stämplade kupor, med tyngd, mässing, höjd (upp till koppen) ca 110 cm, största vidd 40 cm
Ingår i temaauktionen möbeldesign
Funktionen garanteras ej, bruksspår
741012
2020-02-29