Golvlampor i form av urnor
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPOR, 1-par, i form av urnor, omkring 1900-talets andra hälft, glaserad keramik, dekor med girlanger, akantus samt hänklar i form av stenbockar, höjd exklusive lampskärm 77 cm
Krackelyr, lagning vid ena hänkeln, sprickor vid sockel samt allmänt bruksslitage
741079
2020-02-29