Grädde och sockerset i silver
Valmis
2020-03-01
741128
| Korkein tarjous | 1 200 SEK |
| Arviointi | 1 200 SEK |
GRÄDDE och SOCKERSET i silver (3) tidigt 1900-tal, fat sockerskål samt gräddkanna, stämplat 800, sockerskålens höjd ca 9 cm, vikt ca 492 g
Bruks och åldersrelaterat slitage