Verner Panton Studioline
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VERNER PANTON, "Studioline", barbord/barskåp på hjul, France & Søn, Danmark, fanerat med riopalisander, mässingsbeslag, öppningsbar topp med invändig barinredning och spegel, formgivet 1961, höjd 47, längd 70, bredd 70 cm
CITES-intyg från Jordbruksverket medföljer
Ingår i temaauktionen Möbeldesign
Bruksslitage
741147
2020-02-29