Verner Panton Studioline

Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline
Verner Panton Studioline

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

VERNER PANTON, "Studioline", barbord/barskåp på hjul, France & Søn, Danmark, fanerat med riopalisander, mässingsbeslag, öppningsbar topp med invändig barinredning och spegel, formgivet 1961, höjd 47, längd 70, bredd 70 cm

CITES-intyg från Jordbruksverket medföljer

Ingår i temaauktionen Möbeldesign

Bruksslitage

741147

2020-02-29