Djupt stekfat Kina Jiaqing

Djupt stekfat Kina Jiaqing
Djupt stekfat Kina Jiaqing
Djupt stekfat Kina Jiaqing
Djupt stekfat Kina Jiaqing
Djupt stekfat Kina Jiaqing
Djupt stekfat Kina Jiaqing

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

800 SEK

DJUPT STEKFAT, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820), dekor av pagodlandskap i underglasyrblått, längd 36,5 cm, bredd 27,5 cm.

Bruksslitage, kantnagg.

741214

2020-03-03