Alvar Aalto Savoy vas

Alvar Aalto Savoy vas
Alvar Aalto Savoy vas
Alvar Aalto Savoy vas
Alvar Aalto Savoy vas
Alvar Aalto Savoy vas
Alvar Aalto Savoy vas

Klubbat för:

6 200 SEK

7 000 SEK

ALVAR AALTO (1898-1967), "Savoy", vas, glas, Iittala, Finland, ca 1970, underfång i vitt, signerad Alvar Aalto, höjd 30 cm

Smärre nagg

741224

2020-02-24