Paul Kedelv "Harlequin"

Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PAUL KEDELV (1917-1990) 6 dlr, ur serien "Harlequin", Reijmyre, bestående av: 2 vaser, 4 skålar, olikformade, underfång i grönt samt brunt, 2 pjäser signerade K (Kedelv), resterande med RE och enstaka utan signering, höjder 28-5, mått stora skålen höjd ca 17, 29x14 cm

Smärre slitage, smuts, smärre repor förekommer

741282

2020-03-02