Gustafsberg Weixö guld
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
ARVID EKBERG, "Wexiö guld" (1887-1939), matservisdelar, 16 st, flintgods, Gustafsberg, tryckt dekor i grönt samt guld,10 mattallrikar, 5 assieter samt uppläggningsfat.
Bruksslitage, enstaka nagg, tre delar med skador medföljer.
741284
2020-03-03