Paul Kedelv "Harlequin"
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAUL KEDELV (1917-1990) 8 dlr, ur serien "Harlequin", Reijmyre, bestående av: 2 vaser, 6 skålar, olikformade, underfånger rosa, lila, rött och grönt, samtliga pjäser signerade K (Kedelv), höjder 29-5, mått stora skålen höjd ca 9, 33x10 cm
Smärre slitage, smuts, smärre repor förekommer
741286
2020-03-02