Paul Kedelv "Harlequin"

Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv
Paul Kedelv

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PAUL KEDELV (1917-1990) 8 dlr, ur serien "Harlequin", Reijmyre, bestående av: 2 vaser, 6 skålar, olikformade, underfånger rosa, lila, rött och grönt, samtliga pjäser signerade K (Kedelv), höjder 29-5, mått stora skålen höjd ca 9, 33x10 cm

Smärre slitage, smuts, smärre repor förekommer

741286

2020-03-02