Supsked silver 1700-tal Stockholm
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUPSKED, silver, Stockholm, 1720, åldersmannaranka, i det närmaste oläslig mästarstämpel, möjligen Anders Wilhelm Malthow(1702-1730), skedblad med graverad korsformad dekor, avslut av kerubhuvud, längd ca 14,5 cm
Skedblad med slitage/stötmärken
741288
2020-03-04