Bruno Mathsson Karin Dux
Klubbat för:
17 500 SEK
16 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtöljer, 1-par, för DUX, omkring 1970/80-tal, ursprungligen formgivna 1969, kromad underede, skinnklädsel, sitthöjd ca 36 cm
Ingår i temaauktionen Möbeldesign
Slitage/patina kring skinnklädsel
741289
2020-02-29