Bruno Mathsson Karin Dux

Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux
Bruno Mathsson Karin Dux

Klubbat för:

17 500 SEK

16 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtöljer, 1-par, för DUX, omkring 1970/80-tal, ursprungligen formgivna 1969, kromad underede, skinnklädsel, sitthöjd ca 36 cm

Ingår i temaauktionen Möbeldesign

Slitage/patina kring skinnklädsel

741289

2020-02-29