Engelsk skola

Engelsk skola
Engelsk skola
Engelsk skola
Engelsk skola

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

9 000 SEK

ENGELSK SKOLA, omkring 1760: Porträtt föreställande ämbetsman iklädd rock och kråsskjorta - möjligen Linné, olja på duk, 78x64 cm

Expertis: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Proveniens: Överstelöjtnant Gunnar Mauritz Rosenquist af Åkershult samling, Stockholm
Tidigare varit med på Stockholms ´Stora Kvalitén 25-27 november 2009, nr 2299´

Lagningar och retuscher, dubblerad duk

741334

2020-03-01