Engelsk skola
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
ENGELSK SKOLA, omkring 1760: Porträtt föreställande ämbetsman iklädd rock och kråsskjorta - möjligen Linné, olja på duk, 78x64 cm
Expertis: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
Proveniens: Överstelöjtnant Gunnar Mauritz Rosenquist af Åkershult samling, Stockholm
Tidigare varit med på Stockholms ´Stora Kvalitén 25-27 november 2009, nr 2299´
Lagningar och retuscher, dubblerad duk
741334
2020-03-01