Trädgårdsmöbel Grythyttan
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 dlr., Grythyttan, bestående av bord samt 6 karmstolar av modell A2, formgivna av Artur Lindqvist till Stockholmsutställningen 1930, fjäderstål med trärena ribbor, 1900-talets slut, märkta med metallbricka, sitthöjd ca 40 cm, bordets höjd ca 70 cm, diameter 160x90 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
741338
2020-02-29