Trädgårdsmöbel Grythyttan

Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan
Trädgårdsmöbel Grythyttan

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 dlr., Grythyttan, bestående av bord samt 6 karmstolar av modell A2, formgivna av Artur Lindqvist till Stockholmsutställningen 1930, fjäderstål med trärena ribbor, 1900-talets slut, märkta med metallbricka, sitthöjd ca 40 cm, bordets höjd ca 70 cm, diameter 160x90 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

741338

2020-02-29