Dörröverstycke

Dörröverstycke
Dörröverstycke
Dörröverstycke
Dörröverstycke
Dörröverstycke
Dörröverstycke

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DÖRRÖVERSTYCKE/DEKORELEMENT, ca 1700-1800-tal, skuren dekor med bl a lagerblad, björk, senare bemålning, ca 25x113 cm

Proveniens: Kommer från renovering på Prästgatan Gamla Stan

Fragment, omfttande insektsangrepp, kompletterad, slitage

741387

2020-03-02