Dörröverstycke
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DÖRRÖVERSTYCKE/DEKORELEMENT, ca 1700-1800-tal, skuren dekor med bl a lagerblad, björk, senare bemålning, ca 25x113 cm
Proveniens: Kommer från renovering på Prästgatan Gamla Stan
Fragment, omfttande insektsangrepp, kompletterad, slitage
741387
2020-03-02