Edition Luxe IWC Fickur 1930-tal 14K
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
IWC, fickur, 1930-tal, 14K, rödguld, manuellt urverk, ankargång, mineralglas, inre lock guld, urtavla med pärlemorinläggning, liten separat sekundvisare, rombmönstrad boett, serie nr. 886317, verk nr. 876376, diam ca 49 mm, vikt ca 66.1 g, läderpåse samt inköpshandling daterad 1976 medföljer
Urtavla med liten fläck/ nyansskillnad. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
741408
2020-03-29