Edition Luxe IWC Fickur 1930-tal 14K

Klubbat för:

6 400 SEK

8 000 SEK

IWC, fickur, 1930-tal, 14K, rödguld, manuellt urverk, ankargång, mineralglas, inre lock guld, urtavla med pärlemorinläggning, liten separat sekundvisare, rombmönstrad boett, serie nr. 886317, verk nr. 876376, diam ca 49 mm, vikt ca 66.1 g, läderpåse samt inköpshandling daterad 1976 medföljer

Urtavla med liten fläck/ nyansskillnad. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

741408

2020-03-29