Johannes Åberg Norrköping Fickur
Valmis
2020-03-15
741508
| Korkein tarjous | 600 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
JOHANNES ÅBERG, Norrköping, fickur, 1800-talets första del, manuellt urverk, spindelgång, silver, mineralglas, diam ca 60 mm, vikt ca 109.3 g
Urtavla med senare bemålning. Bruksslitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.