Johannes Åberg Norrköping Fickur

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHANNES ÅBERG, Norrköping, fickur, 1800-talets första del, manuellt urverk, spindelgång, silver, mineralglas, diam ca 60 mm, vikt ca 109.3 g

Urtavla med senare bemålning. Bruksslitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

741508

2020-03-15