Hebdomas och Esquivillon Dechoudens Fickur 2 st

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HEBDOMAS OCH ESQUIVILLON & DECHOUDENS, fickur, 2 st, 1800/1900-tal, manuella urverk, silver, ornerade boetter, diam ca 50-54 mm

Hebdomas med urverk med 8-dagars gångtid.
Esquivillon Dechoudens med 1/4 dels repetition.

Bruksslitage. Fungerar ej.

741512

2020-03-15