Sylvia Leuchovius, väggplattor 2 st.

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS, väggplattor, 2 st, Rörstrand 1960-tal, stengods, en i form av en fågel och en med dekor av fåglar, glaserade i brunsvart, vitt och blått, signerade R SWEDEN SL, 37 x 35 cm, samt R SL ATELJE SWEDEN LA 45, 20 x 12 cm

741575

2020-03-08