BOK, Carl August Ehrensvärd: Resa til Italien,Redi

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

BOK, Carl August Ehrensvärd: "Resa til Italien 1780, 1781, 1782 ", med efterskrift av Holger Frykenstedt, Rediviva, Stockholm, 1978, facsimilutgåva med 30 tidigare ej publicerade avbildningar av Ehrensvärds akvarellerade teckningar från resan, rött konstläderband med rygg -och pärmförgyllning, transparent skyddsomslag, i pappkassett, 29 x 24 cm.

Smärre slitage.

741583

2020-03-03