Curt Fischer
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CURT FISCHER, vägglampa, Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, stämplad Midgard D.R.G.MD.R.P Ausl. Pat, lackerad metall, saxledad arm samt vinklingsbar skärm, max längd ca 121 cm, diam på skärm ca 19 cm.
Slitage, delvis senare lackering, ej funktionstestad, fungerar enligt uppgift.
741607
2020-02-24