Curt Fischer

Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer
Curt Fischer

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CURT FISCHER, vägglampa, Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, stämplad Midgard D.R.G.MD.R.P Ausl. Pat, lackerad metall, saxledad arm samt vinklingsbar skärm, max längd ca 121 cm, diam på skärm ca 19 cm.

Slitage, delvis senare lackering, ej funktionstestad, fungerar enligt uppgift.

741607

2020-02-24