2 vaser Gunnar Nylund, Rörstrand

Klubbat för:

850 SEK

1 500 SEK

GUNNAR NYLUND, vaser 2 st, Rörstrand 1950-tal, stengods, dekor av vertikala rillor i svagt gult och brunt, signerade R GN SWEDEN 3 och 7, höjd 8,5 - 30 cm

741613

2020-03-08