Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, skuren dekor, förgylld, delvis bemålad, över- och understycke med infällda gouacher, fasettslipat spegelglas, 2 lacksigill á tergo: Malmö hall- och manufakturrätt samt monogramsigil (JB?), tidigt 1800-tal, ca 131 x 52 cm

Slitage, senare bemålning, senare spegelglas, anfrätt

741630

2020-03-03