Hans J Wegner stolar CH23
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HANS J. WEGNER (Danmark 1914-2007): stolar, 5 st, "CH23", formgiven 1950, Carl Hansen & Søn, Danmark, stomme i bok, ryggbrika i ek, sitsar med flätat snöre, brännmärkta, sitthöjd ca 44 cm
Kraftigt slitage, trä med flertalet bortfall, snörning med skador
741642
2020-02-25