Hans J Wegner stolar CH23

Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23
Hans J Wegner stolar  CH23

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HANS J. WEGNER (Danmark 1914-2007): stolar, 5 st, "CH23", formgiven 1950, Carl Hansen & Søn, Danmark, stomme i bok, ryggbrika i ek, sitsar med flätat snöre, brännmärkta, sitthöjd ca 44 cm

Kraftigt slitage, trä med flertalet bortfall, snörning med skador

741642

2020-02-25