Kista Sydsverige
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KISTA, sydsvensk, välvt lock, daterad 1815, blåmålad med polykrom dekor av blommor, beslag i smide, höjd ca 78, 145x63 cm
Nyckel saknas, omfattande slitage, locket med fläck, kortsida saknar sarg
741832
2020-02-25