Josef Frank skrin Firma Svenskt Tenn

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

JOSEF FRANK, skrin, glas, för Firma Svenskt Tenn, rubinrött glas med tennfattning, glaset från Reijmyre eller Gullaskrufs glasbruk, längd 14,5 cm, höjd 11,5 cm.

Bruksslitage, repor.

741836

2020-03-09