Alvar Aalto skärmvägg
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
13 000 SEK
ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, sent 1950-tal, formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm
Ingår temaauktionen "Möbeldesign"
Bruks och åldersrelaterat slitage
741882
2020-02-29